5 důvodů, proč je krabičková dieta vhodná i pro vaše prarodiče

Nejlépe umí vařit naše babičky. Na tom se všichni shodneme. Celý život se tyhle nejlepší hospodyňky staraly o domácnost, rodinu, děti a vnoučátka. Rády hostily a vykrmovaly. Při otázce „kolik chceš knedlíků“ jsme už dopředu věděli, že stejně dostaneme víc, než si řekneme. Vždy byla upečená buchta a zavařený kompot. Máte taky tak krásné vzpomínky?

Co to nyní otočit a našim babičkám (samozřejmě i dědečkům) se revanšovat? Ukázat jim naši moderní kuchyni se zdravými potravinami, které neměli možnost poznat, ochutnat, koupit? Dát jim to nejdůležitější – lepší zdraví, životní energii a lepší regeneraci. Díky zdravému a vyváženému jídelníčku. Díky zdravé krabičkové dietě. Jmenuji se Lucie Tvrdoňová, jsem majitelkou firmy na zdravé krabičkové stravování a ráda bych vám dnes představila 5 důvodů, proč vašim rodičům a prarodičům dopřát tento nový životní styl.

#1: Dostanou zdravou, vyváženou a vždy čerstvou stravu

Můžete si být jisti, že jídlo, které vaši rodiče nebo prarodiče dostanou, je zdravé a vyvážené. Zajistí potřebné živiny a vitamíny. To je velmi důležité pro tuto skupinu lidí, kteří potřebují speciální stravu kvůli zdravotním problémům jako je diabetes, vysoký krevní tlak nebo srdeční onemocnění. Naše krabičková dieta je připravována nutričními specialisty a proškolenými dietology. Jídla v kuchyni chystají ty nejšikovnější kuchařky, které mají praxi nejen z práce, ale také z domácností, protože jde o maminky a babičky.

#2: Jsou v pohodlí a je o ně postaráno

To je obzvláště užitečné pro seniory, kteří mohou mít omezenou mobilitu nebo kteří se cítí unavení, slabí nebo nevědí, jak vařit sami pro sebe. Mojí babičce je 90 let. Žel bohu upadla, zlomila si kůstky kostrče a nyní není schopná postavit se k plotně, natož se u ní ohánět tak, jako tomu bylo dřív. Babičce jsem obstarala naši krabičkovou dietu a dějí se zázraky. Kůstky se krásně a rychle hojí, babička se postavila na nohy, každý den zkouší chodit a jde ji to parádně a co víc, je veselá, zdravá a plná energie, protože co si budeme povídat, tito lidé se rozdají pro druhé, ale sami se trochu odbývají. Krabičky doručujeme každý den přímo k dveřím, což eliminuje potřebu nakupování potravin nebo samotné vaření.

#3: Různorodost a zlepšení metabolismu

Každý týden máme v nabídce širokou škálu jídel, takže vašim rodičům a prarodičům nebude chybět různorodost ve stravě. To pomáhá zvýšit jejich chuť k jídlu a zároveň jim zajistit potřebné živiny. Nebudou jíst monotónně a navíc budou mít radost a nová témata, když vám budou vyprávět o potravinách, které ochutnali úplně poprvé. Je ověřené, že se díky pravidelnému a vyváženému stravování upraví a zlepší funkce trávení a činnost střev.

#4: Snížení rizika úrazů

Vaření, obzvláště ve vyšším věku, může představovat riziko. S přibývajícím věkem nastávají problémy s rovnováhou nebo koordinací. Objednání krabičkové diety může toto riziko snížit. V kuchyni plné ostrého náčiní, kluzké podlahy a vroucí vody či horké trouby už babičky nemusí trávit tolik času a mohou si častěji sednout ke křížovce, zajít si na zdravotní procházku, nebo na lavičku za sousedkou.

#5: Kontrolovaný příjem kalorií

S věkem se může snížit chuť k jídlu a bývá těžké jíst jeho dostatečné množství. Ze zkušeností víme, že se staří lidé odbývají a nejedí pravidelně. Krabičková dieta poskytuje předem připravené porce, které pomáhají zajistit, že senioři dostanou celodenní vyvážené jídlo, aniž by se museli starat o přípravu nebo servírování. Všechny porce mají nejen předem určené množství kalorií, ale také bílkovin, komplexních sacharidů a zdravých tuků.

K sepsání tohoto článku mě motivovala jediná věc. Snaha dopřát našim nejmilovanějším zdraví, pohodlí a klid. Kalorická hodnota pro seniory bývá vždy ta nejnižší a nejlevnější a já jsem si vědoma toho, že z marketingového hlediska jde o skupinu lidí, na které nebude takový výdělek, jako například na fitness mužích 30+. Ale srdce promlouvá, já následuji.

Vaše Lucie Tvrdoňová, vnučka té nejlepší kuchařky na světě.