5 dobrých důvodů proč jíst pravidelně!
Filozofie naší výroby, distribuce a produkce je postavena na jednoduchém a efektivním způsobu, kterak rozpohybovat vaše bazální metabolismy a dostat je do závratných výšin. V dnešní době se objevují nejrůznější teorie o správném dávkování jídla během dne. Jejich zastánci se mezi sebou hádají, přou, nebo jen diskutují. My se rozhodně nechceme s nikým hádat ani přít. Chceme pouze diskutovat. Právě proto jsme se rozhodli vám tento týden povědět něco o tom, proč vám v rámci našich krabiček nabízíme zrovna 5 chutných, zdravých a čerstvých jídel denně. Respektive vám přinášíme 5 dobrých důvodů, proč tak činíme. A proč byste tak měli činit i vy.
1.Nebudete mít hlad
Slovo dieta bývá často spojováno s dalším slůvkem, které vyvolává velký strach. Hlad. Snad každý, kdo se někdy rozhodl shodit nějaké to kilo, jistě pocítil obavy z beznadějného hladovění a věčného poslouchání hlasitě kručícího žaludku. Vy ale jistě už víte, že na cestě za zdravým a štíhlým tělem vám hlad rozhodně společníka dělat nebude. Alespoň vydáte-li se tím správným směrem. A rozhodnete-li se pro nás, máte napůl vyhráno. My se s hladem nekamarádíme, a právě proto vám servírujeme 5 chutných, zdravých a čerstvých jídel denně. S nimi nepoznáte hlad, naopak se seznámíte s výbornou chutí, spoustou energie a dobrou náladou. To jsou lepší parťáci než protivný a nerudný hlad, nemyslíte?
2. Zrychlíte svůj bazální metabolismus
Je prokázáno mnoha studiemi a osobními zkušenostmi, že pravidelné zásobování těla menšími dávkami dobře stravitelných potravin zvyšuje bazální metabolismus. To v praxi znamená, že příjmem menších porcí několikrát denně umožníte vašemu tělu efektivnější zpracování energie z přijímané stravy, lepší trávení a lepší pálení tuků. Nechcete-li spolu s ubývajícími kilogramy ztrácet i aktivní hmotnost, musíte svým svalům dodat odpovídající palivo. Čím více svalů máte, tím více paliva vyžadují a tím citlivější jsou na jeho kvalitu. Svalová buňka pálí energii až 4 × rychleji než ta tuková, z toho důvodu je nutné její práci stimulovat zvýšeným množstvím živin z plnohodnotných potravin. Přesně takových, které vám dodáváme v našich krabičkách.
3. Zbavíte se únavy po jídle
Jistě znáte ten stav, kdy se po nedělním obědě odkulíte s plným břichem na gauč, kde zcela uzemněni setrváte alespoň hodinku při odpolední siestě. Na odpolední siestě jistě není nic špatného, na pocitu plnosti a těžkosti po jídle už ale ano. Zajistíte-li tělu v pravidelných intervalech porci na živiny bohatého pokrmu, nebudete mít nutkání se přejídat. Nebude vám totiž nic chybět. Při nedělním obědě, pouhých několik hodin po konzumaci vydatné svačinky, tak nebudete mít tendenci natlačit do sebe za každou cenu vše, co se nachází na talíři. Poslechnete-li své tělo a dáte-li mu pouze tolik, kolik potřebuje, můžete si jít klidně půl hodiny po obědě zaběhat. A to je docela fajn, ne?
4. Poskytnete tělu dostatek času pro trávení
Pravidelná strava nejen, že zrychlí bazální metabolismus a nastartuje správné spalování energie, kromě toho se stane i účinným pomocníkem v procesu trávení. Dodržením odpovídajícího odstupu mezi jednotlivými denními jídly umožníte organismu, aby přijatou stravu dostatečně zpracoval. To se projeví i v normalizaci běžných funkcí jako je třeba vyprazdňování. Po určité době tak zmizí potíže, jako je nafouklé břicho, průjem, či zácpa.
5. Správné rozdělení jídla během dne přispívá k efektivní organizaci času
Chceme-li tělu poskytnout čas potřebný pro správné a kompletní natrávení přijaté stravy, je třeba počítat alespoň se 2 – 3 hodinami odstupu mezi jednotlivými jídly. A vezmeme-li v úvahu, že snídáme kolem 7 h, svačina pak připadá na 10 h, oběd na 13 h, odpolední svačina na 16 h a večeře na 19 h. Logické, praktické a dlouhodobě udržitelné schéma 5 plnohodnotných a vyvážených jídel. V pauzách stihne tělo strávit to, co má. Dokončení procesu se ozve příjemným pocitem prázdného žaludku, lehkým hladem, který samozřejmě okamžitě zaženete J. V konečném důsledku takový stravovací systém přispívá i ke správné organizaci času. O tom si ale povíme příště. Jste zvědaví?
Váš Krabičkujeme tým