ECO KOMPOSTOVATELNÉ OBALY

Dáváme zelenou lepšímu životnímu prostředí!

Jak víte, Krabičkujeme se zabývá přípravou a rozvozem celodenního menu pro klienty, kteří chtějí zhubnout, zlepšit zdravotní stav, nebo si zkrátka jen ujasnit, jak vypadá skutečně zdravé stravování. Uvědomujeme si, že spotřeba plastů je dnes nejen v naší zemi velmi vysoká, a že jí určitým dílem přispíváme i my. Proto se naše šéfka Lucie Tvrdoňová už před lety rozhodla přispět k lepšímu životnímu prostředí zařazením krabiček, které se samy rozloží. Pojďme si nyní připomenout, o jaké krabičky se vlastně jedná a čemu prospějete, když si je v objednávce zaškrtnete.

Z čeho tyto krabičky vlastně jsou?

Kompostovatelné obaly značky PackBenefit se skládají z různých složek rostlinných zdrojů a určitého procenta PLA – to je vlákno, které se vyrábí z obilného škrobu. Výrobce garantuje, že tyto krabičky jsou nejen kompostovatelné, ale také biologicky odbouratelné. To znamená, že mohou být rozloženy působením mikroorganismů nebo bakterií, které jsou přítomny v přírodě. Rozklad krabiček trvá cca 12 týdnů. Kromě toho jsou krabičky PackBenefit netoxické a mohou být po kompostování použity jako přírodní hnojivo. Proto mohou být recyklovány s odpady z biopotravin.

Tyto krabičky jsou rovněž vhodné pro ohřev v mikrovlnné troubě!

Skoro se dá říci, že objednat si tyto ECO obaly přináší samé výhody. Má to nějaký háček?

K našim klientů jsme vždy upřímní a proto do tohoto článku napíšeme i jedinou nevýhodu, se kterou my jako odběratelé nemůžeme nic udělat. A to je vyšší cena těchto krabiček. Ale na to už jsme si zvykli. Chceme bio banány, připlatíme si, chceme ekologické produkty, připlatíme si. Vše jsme řádně propočítali a nastavili ten nejnižší možný příplatek. Každý klient, který si v objednávce zvolí kolonku „kompostovatelné obaly“. Bude mít sice o něco málo dražší krabičkový den (25,- Kč), ale nedostane jedinou plastovou krabičku, ani folii.

Na srdci vás může hřát fakt, že pomáháte naší planetě „snadněji dýchat“.

S úctou k našim klientům a s láskou k naší planetě

Krabičkujeme tým