Jóga ZDARMA v programu Cvičky Onlajn

Někteří klienti našich krabiček možná vědí, že majitelka Lucie Tvrdoňová je nejen uznávanou výživovou specialistkou, ale přibližně 15 let se věnuje trenérství a vedením skupinových lekcí. A to tanečních i posilovacích. Před dvěma lety, v době covidové, založila se svou nejlepší kamarádkou online program CVIČKY ONLAJN, ve kterém nabízí zábavné a účinné lekce od stylů jako jsou Zumba, aerobik, latinskoamerické tance, až po nejrůznější lekce posilování a formování těla, jako je Tabata, Total Body Workout a další. V programu se můžete setkat i s lekcemi jógy. To vše z pohodlí domova klientů.

Kdokoliv by měl zájem, může tento program vyzkoušet na 2 týdny pouze za 50,- Kč!

A nyní je tu něco velmi speciálního! Holky do svého programu přizvaly skvělé přední lektory a osobnosti a jednou takovou osobností je i divadelní a filmová herečka, milovnice BIKRAM JÓGY, Ivanka Jirešová.

Ivanka, kterou nejspíš znáte jako barmanku Lucii z televizního seriálu Ordinace v růžové zahradě, se Bikram józe věnuje 17 let a za svoji perfektní postavu vděčí právě jí. Způsob, jímž Bikram formuje její tělo, ale není jediný důvod, proč tento typ jógy zbožňuje. Vedle toho jí pomáhá zklidnit roztěkanou mysl a pozitivně tak působí i na její duši a ducha. Proto se rozhodla, že tento skvělý styl představí široké veřejnosti, aby i ona měla možnost pocítit na vlastní kůži benefity, které toto úžasné cvičení přináší. A nám je ctí, že si k tomu vybrala zrovna taneční a fitness program CVIČKY ONLAJN.

Bikram jógu zvládnou i začátečníci

Pokud o Bikram józe vůbec nic nevíte a obáváte se, že nebudete zvládat, hoďte nejistotu za hlavu. I když se jedná o náročnější jógový styl, při němž se i zapotíte a dáte si pořádně do těla, pořád zde zůstávají všechny benefity, které jóga přináší a pod Ivančiným citlivým vedením budete navíc do tajů Bikram jógy zasvěcovány postupně. Poslední lekce po třech ucelených dílech je věnována správnému dýchání, které je v Bikramu, stejně jako ve všech jógových stylech, naprosto zásadní.

Jedna kompletní lekce trvá 90 minut a během ní se vystřídá 26 jógových poloh (ásan). Skvělé je, že pořadí poloh bývá většinou stejné, čili se časem v rutině pěkně zabydlíte a můžete se v polohách stále lépe a více soustředit. I z toho důvodu učitel v Bikram józe tradičně funguje spíše jako meditativní průvodce, který stojí vepředu, studenty do poloh navádí ústně, necvičí celou dobu s nimi a obchází, aby kontroloval správné provedení. Bikram se praktikuje v místnosti vyhřáté na 40-42°C, zapotíte se ale, i když ji budete cvičit doma v místnosti, kterou si pěkně vytopíte. 

Přínosy Bikram jógy

Bikram jóga posiluje flexibilitu celého těla, podporuje zdraví srdce a má nízký dopad na klouby. Ačkoliv pro to neexistuje žádné vědecky prokázané vysvětlení, mnoho cvičenců tvrdí, že díky kombinaci vyšší teploty a svižného cvičení cítí, jak z nich potem odchází vše špatné, což jim umožňuje zakusit pocit pročištění a obnovy, který je neuvěřitelně osvobozující. Vedle fyzických účinků tak Bikram prospívá i psychice, umožňuje vám vyventilovat stres a podpořit pohodové vnitřní rozpoložení.

Ivanka Jirešová z těchto důvodů Bikram józe propadla už před 17 lety a nyní se s vámi chce o to všechno podělit. My jsme rády, že můžeme být u toho. Buďte u toho i vy, Cvičky, a zacvičte si s Ivankou každý týden od 4. do 25. dubna 2022.

Vy si tento seriál můžete zcela ZDARMA užít na stránce IVANKA pro CVIČKY ONLAJN cvičí BIKRAM.

Za velkou podporu při vzniku seriálu děkujeme partnerům Jalupro a Beautylizer Praha.