Vegetariánství jako životní styl

Vyslyšeli jsme vaše prosby a vytvořili jsme zbrusu nový program VEGETARIÁNSKÉ KRABIČKY. Vedle vyvážené stravy, kterou nabízíme od roku 2015, nově potěšíme chuťové buňky také vegetariánům. Pojďme si tento program trochu představit a také si vyvrátit pár mýtů o tomto stravování.

Co je vegetariánství?

Jde o styl stravování, ve kterém jsou z jídelníčku vyřazeny některé skupiny živočišných produktů. Forem vegetariánství známe více, my se v krabičkách zaměříme na tu nejčastější. To znamená, že z jídelníčku vyřadíme veškeré maso, avšak živočišné produkty jako vejce a mléčné výrobky si ponecháme. Tento styl vegetariánství se nazývá lakto-ovo vegetariánství.*

Je vegetariánství zdravé?

Jídelníček vegetariána může být nezdravý úplně stejně jako jídelníček člověka, který jí masné výrobky. Uveďme si malý příklad. Smažený sýr s hranolkami je považováno za vegetariánské jídlo a my už víme, že nepatří do zdravého jídelníčku. Na druhé straně hamburger z fastfoodového řetězce také nejde ruku v ruce se zdravým životním stylem. Vegetariánské stravování nabízí mnoho zdravotních benefitů, pokud se uchopí správně. Od toho jsme tu my, odborníci na výživu. A protože máme v týmu hned tři skvělé nutriční specialistky, můžete si být jistí, že objednáním našeho programu VEGE KRABIČKY, obdržíte všechny důležité nutrienty ve vašem jídelníčku.

Výhody vegetariánství

V případě, že se bavíme o vegetariánském jídelníčku, který je zdravý, vyvážený a plný vitamínů, minerálů, vlákniny a čerstvých potravin, je tento životní styl zdraví prospěšný. Pomáhá udržovat optimální hladinu cholesterolu, krevního tlaku a také tělesné hmotnosti. S tím jsou spojeny další benefity jako zdravé srdce, cévy, správná hladina krevního cukru (především díky množství vlákniny ve stravě) a mnoho dalšího.

Nevýhody vegetariánství

Tento styl stravování může vést k nedostatku hned několika pro zdraví důležitých prvků. Proto pokud jste na této cestě začátečník, rozhodně doporučujeme obrátit se na nutričního specialistu, který vám poradí s jídelníčkem a s tím, jak doplnit například chybějící omega 3 mastné kyseliny, železo, nebo řadu vitamínů (B12, D..), které v dostatečném množství získáváme snadněji z jídelníčku jako všežravci.

Závěrem bychom vám rádi řekli, že ať už jste se rozhodli být vegetariánem z jakéhokoliv důvodu, u nás se setkáte s pochopením. Nerozdělujeme společnost a nedíváme se skrz prsty, když nám oznámíte, že nejíte to či ono. Proto se nebojte si nás objednat. Vaříme bez masa od pondělí 2. 10. 2023 a máme velmi omezenou kapacitu. Přijmeme jen 20 z vás, abychom udrželi kvalitu všech našich programů.

*Lakto-ovo vegetariáni jsou vegetariáni, kteří sice nejedí maso ani ryby, ale jedí vejce i mléčné výrobky (například mléko, sýr, máslo nebo jogurt). Název pochází z latiny, kde lacto znamená mléko a ovo vejce. Tento druh vegetariánství je v Evropě a Spojených státech nejrozšířenější. Proto když se hovoří o vegetariánství bez bližšího určení, myslí se jím toto. (zdroj Wikipedia)